Nxt Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Nxt Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Son güncelleme: Aralık 24, 2017

Nxt coin nedir? Nasıl satın alınır? İyi bir yatırım mıdır? Diğer kripto paralardan farkı nedir?

Nxt Coin Nedir?

Nxt, anonim yazılım geliştiricisi BCNext tarafından Kasım 2013’te başlatılan, açık kaynak kodlu bir para birimi ve ödeme ağını oluşturuyor. İşlemler için fikir birliğine varmak için proof of stake algoritması kullanır-öyle ki bitcoin madenciliğinin aksine bunda statik bir para arzı vardır.

Nxt, özellikle uygulama ve finansal hizmetler oluşturmak için esnek bir platform olarak düşünülmüştür. Entegre bir varlık borsası (paylaşımlarla karşılaştırılabilir), mesajlaşma sistemi ve pazar alanına sahiptir. Kullanıcılar ayrıca sistem içinde yeni para birimi oluşturabilirler. Son büyük sürüm Multisignature yeteneklerini ve istemci için bir eklenti sistemini etkinleştirmiş durumda.

Tarihçe

Bitecointalk üyesi BCNext, 28 Eylül 2013’te, Bitecointalk forumunda, Nxt’yi ilk dağıtımının nasıl yapılacağını belirlemek için küçük Bitcoin bağışları isteyen ikinci nesil kripto para birimi olarak ilan eden bir forum yazısı paylaştı. 18 Kasım 2013’te Nxt için yapılan bağış toplama işlemi 21 BTC’nin toplanmasıyla sona erdi. Genesis bloğu 24 Kasım 2013’te yayınlandı.

1.000.000.000 Nxt koini, katkı paylarına orantılı olarak 73 paydaşa dağıtıldı. Kaynak kodu kısmen 3 Ocak’ta herkese açıldı. Tam kaynak kodu 1 Mart 2014’te MIT Lisansı altında herkese açıldı.

Nxt Coin Nasıl Satın Alınır?

Nxt alabileceğiniz çok fazla borsa var. Binance borsasından Nxt satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmalısınız. Kayıt sadece birkaç dakika sürüyor, buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Adım 2: Güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve platformda kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvende tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
  • Adım 3: Binance platformuna biraz bitcoin gönderin. Nxt koin satın almak için borsadaki cüzdanınızı finanse etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
  • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin görünmüyorsa, aramanızı daha hızlı yapmak için o bölümdeki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
  • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoin fonlarınızı sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz Nxt tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance cüzdanınıza bir kaç dakika içinde yatacaktır.
  • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde NXT/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
  • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Nxt coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. NXT Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde cüzdanınızda belirecektir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarım Nxt coin nedir, ne değildir ve nasıl satın alınır öğrenmiş oldunuz.

Siz ne dersiniz? Nxt gelecek vaad ediyor mu?

Bir Cevap Yazın