Monetha Coin İncelemesi – Monetha Nedir?

Monetha Coin İncelemesi – Monetha Nedir?

Son güncelleme: Ocak 11, 2018

Monetha nedir? Nasıl satın alınır? Ne gibi faydaları vardır? Kullanıcılara ne sunmaktadır? Teknolojik altyapısı nedir? Bu yazıda bu sorulaca cevap arayacağız.

Monetha Nedir?

Monetha coin (MTH), Ethereum’a dayalı yeni bir mobil ödeme platformudur.

Monetha güven ve itibara (DTRS – decentralized trust and reputation system) dayalı merkezi olmayan bir sistem kullanmaktadır.

Geliştiricileri projeyi PayPal ve Trustpilot’un bir bileşimi olarak tanımlıyor.

Nasıl Çalışır?

Monetha, mevcut ödeme sistemlerine göre daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz ödemeler sunuyor.

Sistem ödemesi, otomatik olarak fiat para birimine dönüştürülen Ethereum’a dayalı herhangi bir kripto para birimi ile yapılır.

Geliştiricilere göre, ödeme süresi 2 haftaya kadar sürebilen geleneksel bankalara kıyasla, Monetha ödeme sürecininin tamamı birkaç saniye içinde gerçekleşiyor olacak.

Operasyonların maliyeti de çok daha düşük – sadece % 1.5 (VISA ve Mastercard için% 2-6).

Monetha Projesi’nin (DTRS) güven ve itibar sistemi, online alışverişin uzun zamandır devam edegelen problemini çözmek üzere tasarlandı: alıcı ve satıcı arasındaki güven sorunu.

Sistemin algoritması kullanıcıların itibarını analiz eder ve her tarafa uygun bir güven derecesi verir.

Reyting sürekli güncellenir ve gerçek geri bildirimlere, anlaşmazlık verilerine, alınan şikayetlere ve diğer bilgilere göre değişir.

Dolayısıyla sistem dolandırıcılık, işlemlerin iptali, kusurlu mal gönderme gibi yaygın sorunları önleyecektir. Monetha Coin şu anda yol haritasının üçüncü aşamasında.

Monetha, popüler WooCommerce platformunu kullanan mağazalar için hali hazırda hazır bir çözüm de içeriyor. Nihai lansman 2019’da planlanıyor.

Ekipte kimler var?

Projenin yaratıcısı Andrey Rutskiy, popüler blog Agile Mindstorm‘un yazarı ve Adform’un eski geliştirme yardımcısı başkan yardımcısıydı.

Ekip aynı zamanda PayPal Mobil’in eski yönetici direktörü Eric Duprat’ı ve dijital güven ve itibar riski yönetimi üzerine yüzü aşkın bilimsel makalenin yazarı Dr. Jean-Marc Seigneur’u da içeriyor.

Monetha coin nasıl alınır?

Monetha coini Kucoin üzerinden satın alabilirsiniz. Adım adım nasıl satın alabileceğiniz buradaki makaleden öğrenebilirsiniz.

Sonuç

Monetha’nın hedefi, Ether tabanlı kripto para birimlerinde mobil ödemeleri mümkün kılmak ve güven ve itibar sisteminin potansiyelini gösterecek online bir e-ticaret ödeme platformu sağlamaktır.

Bir Cevap Yazın