Yeni Başlayanlar İçin: Stratis Coin Nedir?

Yeni Başlayanlar İçin: Stratis Coin Nedir?

Son güncelleme: Aralık 30, 2017

Stratis coin nedir? Nasıl çalışır? Hangi algoritmayı kullanır? Getirdiği yenilikler nelerdir? Yatırım için uygun mudur?

Stratis coin nedir?

Stratis (STRAT), finans sektöründeki şirketler için Blockchain teknolojisinin avantajlarından faydalanmak isteyen çözümler üretmek amacıyla kurulmuş bir BaaS (Blockchain-as-a-Service) platformudur. Her ne kadar Stratic coin dedikse de, aslında Stratis bir platformdur. Stratis, şirketlerin özel blok zinciri uygulamalarını ihtiyaç duydukları özelliklerle oluşturmalarına ve geliştirme süreçlerini basitleştirmelerine ve blockchain projeleri için geliştirme yaşam döngüsünü hızlandırmalarına olanak tanır.

Stratis, ihtiyaçlarına göre onları özelleştirebilen üçüncü taraf kuruluşlar tarafından başlatılabilen farklı, özel blok zincirlerin oluşturulmasına izin verir. Bu blok zincirler (yan zincirler-side chains) ana Stratis blok zincirinde sabitlenmiştir. Lite istemcileri ve API’leri aracılığıyla erişilebilirler.

Şirketler, kendi blockchain ağ altyapısını inşa etmeye ve sürdürmeye yönelik maliyetler ve komplikasyonlar olmaksızın blok zinciri uygulamalarını çalıştırmak için Stratis yan zincirlerinden faydalanabilir. Ayrıca, bu şirketler Ethereum veya Waves gibi diğer blok zincirlerinde bulunan önceden varolan özellikleri de kullanabilir ve bunları birleştirebilirler.

Bu blok zincirleri oluşturmak ve güçlendirmek için Stratum Platformu içindeki yerel para birimi olan Stratis’e ihtiyaç duyulacaktır. Bu özel zincirler ana Stratis zincirinin koduna dayanır ve yan zincirler ile uyumludur ve ana zincir ile yan zincir arasındaki transfer açıktır.

Stratis platformu C # üzerinde inşa edilmiştir.

Stratis ekibi, şirketlere hangi özelliklerin kullanılacağı ve bunları nasıl uygulayacakları konusunda danışmanlık hizmeti verecek. Stratis, Londra merkezli bir danışmanlık firması olarak başlayacak ve talep olması halinde uluslararası arenaya geçecek.

Stratis hakkında daha fazla bilgi edinmek için, burada bulunan teknik incelemeyi okuyun. Stratis yol haritasını da buradan görebilirsiniz.

Stratis Token (STRAT) nedir?

STRAT, Stratis platformunu çalıştıran yerel token veya kripto para birimidir.

Temmuz 2016’da, Stratis platformunun geliştirilmesi ve pazarlanması için fon sağlayan bir ICO ile sunuldu.

Bu ICO’da, Stratis projesi 915BTC (675.000$ değerinde) eşdeğer miktarda fon topladı.

ICO’dan sonra toplam 98 milyon STRAT koini dağıtıldı.

Stratis, Ağustos 2016 fiyatından (0.023$) bugünkü fiyatı olan 13.58$ ‘a yükseldi.

Sadece 10 ayda %49,000 artış, göz ardı edilmesi zor bir sayı!

Poloniex, Jaxx ve Ledger donanım cüzdanları gibi birçok kripto para birimi borsası ve cüzdan tarafından benimsenip uygulanan birkaç para biriminden biri haline geldi.

Stratis Coin Nasıl Satın Alınır?

Stratis coin alabileceğiniz çok fazla borsa var. Binance borsasından STRAT satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmalısınız. Kayıt sadece birkaç dakika sürüyor, buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Adım 2: Güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve platformda kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvende tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
  • Adım 3: Binance platformuna biraz bitcoin gönderin. STRAT koin satın almak için borsadaki cüzdanınızı finanse etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
  • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin görünmüyorsa, aramanızı daha hızlı yapmak için o bölümdeki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
  • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoin fonlarınızı sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz STRAT tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance cüzdanınıza bir kaç dakika içinde yatacaktır.
  • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde STRAT/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
  • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz STRAT coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. STRAT Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde cüzdanınızda belirecektir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarım Stratis coin nedir, ne değildir ve nasıl satın alınır öğrenmiş oldunuz.

Siz ne dersiniz? STRAT gelecek vaad ediyor mu?

Stratis Kaynakları

Bir Cevap Yazın