Visa ilk Blockchain Tabanlı B2B Servisini Hayata Geçirdi

Visa ilk Blockchain Tabanlı B2B Servisini Hayata Geçirdi

Son güncelleme: Kasım 19, 2017

Visa ilk Blockchain tabanlı B2B servisini hayata geçirdi. Global kredi kartı devi Visa, Visa B2B Connect adını verdiği blokchain-tabanlı B2B servisinin ilk pilot fazını devreye aldı.

İlk önce geçen yıl açıklanan projeyle kredi kartı devi Visa, endüstrinin şu an dayandığı aracıları ortadan kaldırarak kurumlar arasındaki doğrudan ödemeleri kolaylaştırarak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için bu platformu kullanmayı planlıyor. Platform (blockchain startup’ı ​​Chain yardımıyla geliştirildi) aynı zamanda işletmeler arasında güvenli ve şeffaf ödemelere imkan sağlamak üzere tasarlandı.

Visa ilk Blockchain Tabanlı B2B Servisini Hayata Geçirdi
Visa ilk Blockchain Tabanlı B2B Servisini Hayata Geçirdi

Visa B2B Connect

Projede Visa ile halihazırda birlikte çalışan bankalar arasında, ABD merkezli Commerce Bank, Güney Kore’nin Shinhan Bankası, Filipin Birliği Bankası ve Singapur merkezli United Overseas Bank bulunuyor.

Visa’nın global çözüm ortağı Kevin Phalen, yaptığı açıklamada, bankaların bu platform üzerinden bankadan-bankaya canlı transfer işlemlerini test ettiğini söyledi.

Projenin bu ilk aşamasını takiben ikinci aşamada, projenin 2018 ortasında gerçekleşmesi planlanan ticari bir lansmana geçeceğini göreceğiz.

Phalen şöyle diyor;

Visa B2B Connect’in ticari bir tanıtımına doğru ilerliyoruz, bu hafta yapılan duyuru sadece bir ilk adımdır, seçkin müşterilerle bankadan-bankaya (bank-to-bank) test işlemleri yapmaya başlıyoruz, kurumlar da dahil olmak üzere diğer bankalar da yakında sisteme dahil olacak“.

Visa’nın mevcut ortakları ve gelecekteki ortakları, bu basın bültenine göre kendi platformlarını oluşturmak için şirketin API’lerini kullanabilecekler.

Kaynak: https://usa.visa.com/visa-everywhere/innovation/visa-b2b-connect.html

Bir Cevap Yazın