Verge Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır

Verge Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır

Son güncelleme: Aralık 23, 2017

Verge coin nedir? Nasıl satın alınır? İyi bir yatırım mıdır? Diğer kripto paralardan farkı nedir?

Verge Coin Nedir?

Verge (XVG), kullanıcıları için tamamen anonimlik ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para birimidir.

Bitcoin merkezi olmayan bir kripto para birimi oluşturma görevi üstlenirken Verge, işlemleri tamamen anonimleştirerek daha da ileri götürür. Verge coin neredeyse sıfır iz bırakır ve Verge kullanıcıları anlık olarak anonim işlem yapabilir.

Peki bu nasıl mümkün oluyor? Verge, IP adresleri ve coğrafi konum gibi kişisel verilerinizi gizleyen Tor ve I2P gibi hizmetlerin üzerine kurulmuş oldukça gelişmiş blok zincir teknolojisini uygular. RSK teknolojisinin gelecekte uygulanmaya başlanması ile Verge, kullanıcıların toplam gizliliğini koruyarak akıllı sözleşme işlevselliği sunacak ve böylesi özellikleri bir araya getiren piyasadaki tek kriptolu para birimi haline gelecektir.

Peki VPN’den farkı ne?

VPN kullandığınızda, sadece sizden VPN sağlayıcıya giden bağlantı şifrelenir. Oradan itibaren iletişim korunmasız kalır. Bu nedenle, VPN hizmeti kullanırken, sağlayıcınızın yaptığınız işlemlerle ilgili bilgileri, logları ve kayıtları başkalarına açıklamadığından emin olamazsınız. Sadece onlara güvenmek zorundasınızdır. Verge ile kullanıcının gizliliğin korunması için herhangi bir üçüncü tarafa güven duymaya ihtiyaç kalmaz.

Verge nasıl yapılandırılır?

Verge coin %100 açık kaynaklı bir projedir ve Verge Topluluğu, yeni özellik uygulamaları ile ilgili olarak yapılan tüm kararların herhangi birinde ve içeriğinde yer almaktadır. Verge, temel bir geliştirme ekibinin XVG’nin mevcut temellerini geliştirmek için sürekli çalıştığı tabandan tarz bir projedir. Lansmanında ICO yoktu ve herhangi bir ön-madencilik de gerçekleşmedi.

Verge’i orijinal kılan şey nedir?

Piyasada birçok kripto para birimi var ve genellikle birbirlerine çok benzerler. Verge’i bu kadar özel yapan şey:

 • Verge koin dağılımını, kullanıcı sayısını ve diğer istatistiklerin görülebilmesini sağlayan açık bir blok zincirine sahipken, meta işlem verilerini anonim tutar.
 • RSK teknolojisinin gelecekte uygulanması ile Verge, entegre akıllı sözleşme işlevselliği ile ilk gizlilik odaklı kripto para olacaktır.
 • Verge işlemleri, 30 saniye blok süresi sayesinde hızlıdır.
 • Verge, hem masaüstü hem de mobil her işletim sistemi için birden fazla cüzdan uygulaması geliştirerek kitlesel kabul için hazırdır.
 • Verge, adanmış bir geliştirme ekibi ve güçlü bir yetenekli toplum tarafından yönlendirilen açık kaynaklı bir projedir.
 • Verge’in maksimum arz miktarı 16.5 milyar koin ile sınırlandırılmıştır. Bu tür sabit arzlar daha adil bir dağıtım sağlar, piyasa manipülasyonunu büyük ölçüde engeller ve Verge’i düzenli ödemeler için uygun hale getirir.
 • Verge, blok zinciri üzerinde farklı madencilik cihazlarıyla kazınmasını mümkün kılan, çoklu-algoritma kullanmaktadır.
 • Verge’in ön-madenciliği ve ICO’su olmadı.
 • Wraith Protokolü, gerektiğinde işlemleri özel bir dağıtık defterde kolayca gizleyebiliyor.

Verge coin nasıl satın alınır?

Verge kripto parasını alabileceğiniz 20’den fazla borsa var. Binance borsasından Verge satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmalısınız. Kayıt sadece birkaç dakika sürüyor, buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Adım 2: Güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve platformda kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvende tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
 • Adım 3: Binance platformuna biraz bitcoin gönderin. Verge koin satın almak için borsadaki cüzdanınızı finanse etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
 • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin görünmüyorsa, aramanızı daha hızlı yapmak için o bölümdeki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
 • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoin fonlarınızı sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz Verge tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance cüzdanınıza bir kaç dakika içinde yatacaktır.
 • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde XVG/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
 • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amoun yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Verge coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. XVG Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde cüzdanınızda belirecektir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarım Verge Coin nedir, ne değildir ve nasıl satın alınır öğrenmiş oldunuz.

Siz ne dersiniz? Verge gelecek vaad ediyor mu?

Bir Cevap Yazın