Ubcoin: Kripto-Ürün Alışverişi

0

Temmuz 2018’in ortasına kadar, geleneksel kripto para borsalarına dünyanın ilk gerçekten etkili alternatifini yaratmak için Amazon, Etsy ve eBay gibi çevrimiçi pazarların kullandığı modeli kullanan bir blockchain platformu olan Ubcoin tarafından düzenlenen token satışına katılabilirsiniz. Ubcoin kullanıcıları, gerçek malları satarak ve kripto paralarını kullanarak bu malları satın alarak, fiat paradan kurtularak kripto para elde edebilecektir. Ve bütün bunlar, kripto para birimi ile fiat parasını takas etmek zorunda kalmadan gerçekleşecek. Temel olarak bu, insanların ilk kez kripto para birimi satın almak için bir başlangıç ​​noktası olarak paraya ihtiyaç duymadığı türden bir çözümün ilk örneği.

Tüm dünyada, yüz milyonlarca insan kripto paralarla ilgileniyor ve kripto yatırımı dünyasına girmek istiyor. Ama bunu gerçekleştirmek o kadar da kolay değil. Kripto para madenciliği belirli ekipman ve teknik uzmanlık gerektirir. Ayrıca mevcut fiat/kripto değişim yöntemleri karmaşıktır ve güvenli değildir – olay sadece süper karmaşık bir kayıt prosedürü geçmek değil, KYC’yi de (fiat para kullanmak istediğinizde) eklersek, aynı zamanda 10 en iyi dünya borsalarından 8 tanesi bile fiziksel ofis adresine sahip değil. Finansal sektörün yüksek düzeydeki karmaşıklığı ve son teknolojiye sahip ödeme teknolojilerinin yaygın olarak kullanılmasına rağmen, hala kripto para kazanmak için kolay bir yol olmadığı oldukça ironiktir. Bunun için sadece iki yöntem vardır; geleneksel kripto para borsaları ve web’de bilinmeyen bir kişiden kripto satın aldığınız Localbitcoins gibi hizmetler.

Çok sayıda geleneksel kripto borsalarından birinde BTC veya ETH’yi euro veya dolar ile değiştirmek isterseniz, iki ana problemle karşılaşabilirsiniz:

  1. Çok az sayıda geleneksel kripto borsasının yasal statüsü vardır ve hatta türlü zorluklarla resmiyet kazanmış platformlar bile, hiçbir garanti veremezler. Kimse ve hiçbir şey borsaları düzenlemez ve bu nedenle müşterileri, paralarının tam olarak nerede saklandığını ve bir şey olursa kiminle iletişim kuracaklarını bilemez. Ve “bir şeyler” oldukça düzenli bir şekilde gerçekleşir: borsalar, kullanıcılarının tüm paralarını kaybederek saldırıya uğrar, hacklenir ve kapanır.
  2. Bu tür bir platform aracılığıyla önemli miktarda kripto para birimini satın almak için, en kapsamlı KYC kontrolünden geçmeniz gerekir. Bu, kişisel bilgilerinizin tamamını açıklamanız gerektiği anlamına gelir. Bu ise merkezi olmayan teknolojilerin ana avantajlarından biri olan anonimliği ortadan kaldırır. Ayrıca, kullanıcıların kredi kartlarını kullanarak kripto cüzdanlarına para yatırmalarını sağlayan borsalardan birini kullanırsanız, bankalar ve devlet düzenleyici kurumlarının da hakkınızda bir “dosyası” olacaktır. Ve eğer ülkeniz ticaret kripto paralarını (Japonya gibi) yasaklamayı kararlaştırırsa, ciddi bir para cezasına çarptırılmış olabilirsiniz.

Localbitcoins’e benzer bir platform kullanmaya karar verirseniz (iki özel kişi arasındaki işlemleri içerir), kripto paraların popüler hale gelmesiyle dolandırıcıların daha da artmış olduğu sorunlarla karşılaşacaksınız. Örneğin, böyle bir platformun bir kullanıcısıyla görüşüyorsunuz: belli bir miktar dolar değerinde BTC satın almak istiyorsunuz. Parayı transfer edersiniz, ve ne yazık ki karşı taraf kendi üzerine düşen işi yapmaz. Bunun yanı sıra bu kişi gönderdiğiniz parayı bir terörist grubun üyelerine göndererek sizi de zan altına sokmuş olabilir. Ve elbette, bu işlemler genellikle kamuya açık alanlarda gerçekleşir.

Ardından, hükümet ve finans kuruluşlarının getirdiği kısıtlamalar nedeniyle paralarını kolayca harcayamayan 23 milyon kripto para birimi sahibinin sorunları var. BTC veya ETH’de önemli tasarruflarınız olabilir, ancak bu kripto varlıklarını gerçek mal veya hizmetlere dönüştürmenin kolay bir yoluna ihtiyacınız vardır; aksi takdirde onlarla ne yapacağınızı bilmezsiniz.

Ubcoin Crypto-to-Goods Borsası, bir kripto para borsası ve eşler arası ticari bir platform arasında bir melez oluşturarak tüm bu sorunları çözer. Neredeyse 2 milyar insan düzenli olarak çevrimiçi alışveriş yapıyor ve tüm İnternet kullanıcılarının %60’ı Amazon, eBay, Etsy ve diğer platformlarda fiat parası kullanarak ürün alıp satıyor. Ubcoin bu tanıdık model üzerine inşa edilir ve gerçek malların, bir ödeme aracı olarak ve işlem gören bir varlık olarak kripto-para birimi olarak hizmet ettiği bir platform oluşturur. Akıllı telefonunuzu satışa sunun, bir alıcı bulun, Ubcoin tokenlerini alıp Bitcoin veya Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerine dönüştürün. Bu kadar. Artık bir kripto yatırımcısısınız. Bundan sonra sanal paranızla, kripto zenginliğinizi fiat paranıza dönüştürmek zorunda kalmadan Ubcoin’deki herhangi bir ürünü satın alabilirsiniz.

Bu model, kripto para borsaları ve Localbitcoins gibi platformların sorunlarını çözerek hem potansiyel hem de mevcut kripto yatırımcılarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sonuç olarak, kullanıcılar hile ve sahtekarlıklardan koruyan ve anonimliklerini koruyan yasal, kullanımı kolay ve tam otomatik bir araç edinir. Tüm işlem verileri blok zincirde depolanır ve tüm işlemler akıllı sözleşmelerde belirlenen algoritmalara göre yürütülür. Hiçbir fiat para akışı yoktur, bu nedenle kullanıcılar herhangi bir KYC kontrolünden geçmek ve kişisel verilerini ifşa etmek zorunda değildir. Her şey yasal ve güvenlidir: Ubcoin hukuk ekibi tarafından yürütülen en kapsamlı durum tespiti, kripto-dolar sahipliğini düzenleyen ülkelerin yasaları ile doğrudan çelişki ve ihlalleri tespit etmemiştir.

Ubcoin’in kurucuları, platformlarının kripto uzayına girişinin yanı sıra kişinin kripto zenginliğini kullanma sürecini basitleştireceğini ve genişleyen küresel blockchain topluluğu tarafından kullanılan bir takım araçların ayrılmaz bir parçası haline geleceğini umuyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.