Populous Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Populous Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Son güncelleme: Aralık 24, 2017

Populous coin nedir? Nasıl satın alınır? İyi bir yatırım mıdır? Diğer kripto paralardan farkı nedir?

Populous Coin Nedir?

Populous online platformu 2017’de kurulmuştur. Eşten eşe (P2P) faturaların ödenmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Populous, fatura ve ticaret finansmanı için özel olarak tasarlanmış ilk ve tek etere dayalı platformdur.

Populous, tüm dünyadaki yatırımcılara ve fatura üreticilerine bir ticaret ortamı sağlayan ve kâr paylaşma tokenli bir fatura ve ticaret platformudur.

Populous, yatırımcılar, borç verenler, kreditörler ve KOBİ’ler için eşsiz bir ticaret ortamı yaratmak için iXBRL, Akıllı Sözleşme, Stablecoin ve diğer unsurları kullanır.

Ticari bir veri uzmanı olan Stephen Williams, platformu geliştirmek için Populous için bir ön ICO başlatmaya karar verdi. Topluluğun desteğiyle ön-ICO bir hafta içinde tamamlandı.

Artık deneyimli uzmanlardan oluşan bir ekiple ve destekleyici bir toplulukla donatılmış olan Populous büyümeye hazır gibi gözüküyor.

Populous platformu

Populous coin nedir, ne değildir kavrayabilmek için biraz teknik detaya inmemiz gerekir.

Populous platformunda iki çeşit dijital para birimi vardır – Populous Platform Koinleri (PPT) ve Poken.

Her iki dijital para birimi farklı bir rol oynamaktadır ve çeşitli mekanizmalara sahiptir.

PPT, para toplama amaçlı ön-ICO dönemde verilen paradır. ICO öncesi verilen koinlerden 53 milyonu aşkın miktarda arz ile şu an dolaşımda 41 milyon PPT bulunmaktadır.

Populous Coin, PPT, aynı zamanda poken değişiminde bulunmak ve faturaları ödemek için bir cadde olarak hizmet veren Populous platformuna erişim sağlar.

Poken, fiat para birimine bağlı bir koindir. Populous ilk aşamada GBP ile başlar ve bir pokenin değeri daima bir GBP’ye karşılık gelir.

Poken, platform içi para birimi olup faturaları ödemek için kullanılabilen tek para birimidir.

Poken, döviz kuruna bağlı olarak Fiat para birimleri ile değiştirilebilir veya bitcoin veya ethereum gibi köklü kripto para birimleri ile değiştirilebilir.

Populous nasıl çalışır?

Populous, Poken adı verilen tokenlerin dağıtımı etrafında kurulmuştur.

Faturalar yatırımcılar tarafından finanse edildikten sonra, Pokenler fatura satıcılarına gönderilir (borçlular olarak da bilinir). Pokenler fiat para ile değiştirilebilir veya harici bir Ethereum cüzdanına aktarılabilir.

Pokenler iki farklı şekilde çalışır: platformun içinde ve dışında. Platformun içinde, Populous her bir borç alanın ve yatırımcının hesaplarının bakiyeleri ile her para birimi için bir iç defter yönetir. Platformun dışında, Populous her token için herkes tarafından erişilebilir bir akıllı sözleşme sunar.

Tokenler ERC20 belirteci standardına dayanır. Populous blok zincirin kendisi Ethereum ve RSK blok zincirlerinin birleşimidir. Populous ile birlikte kullanılan diğer teknolojiler arasında XBRL, Z Puanı formülü, akıllı sözleşmeler, kararlı tokenler ve diğerleri bulunur.

Vizyonu nedir?

Şirketin vizyonu, blok zincirine dayanan lider bir global muhasebe finansmanı şirketi olmaktır.

Populous yatırımcılar için bir platform sağlayarak bunu başarmak istiyor.

Şirket nakit akışlarını sağlayarak müşterilere katma değer sunmak istiyor. Blockchain teknolojisi kullanarak, Populous güvenli, hızlı ve verimli bir finansman seçeneği sunuyor.

Nakit akışları şirketlere en iyi faiz oranlarında sağlanmaktadır.

Populous platform, kısa vadeli likiditeye ihtiyaç duyan potansiyel müşteriler için XBRL veritabanını taramayı içeren hedefli bir müşteri edinme sistemine yerleştirilmiştir.

XBRL veritabanı mali verilerle gerçek zamanlı olarak güncellendiğinden, Populous’un potansiyel fatura tedarikçi veritabanı her zaman günceldir.

Populous’u kimler kullanmalıdır?

Nihai olarak, Populous üç grup için faydalı olacaktır:

  • Müşterilerin faturalarını ödemelerini beklemekten bıkmış olan insanlar.
  • Faturaları yüklemek ve 24 saat içinde ödeme yapmak isteyen kullanıcılar.
  • En kısa zamanda bir fatura üreterek hızlı nakit para kazanmak isteyen herkes.

Fatura satış endüstrisi internet üzerinde gelişiyor. Populous, şeffaf, merkezi olmayan bir pazarda daha hızlı, daha kolay ve daha ucuz uluslararası işlemleri kolaylaştıracak şekilde blockchain teknolojisini fatura pazarına tanıtmak istiyor.

Populous Nasıl Satın Alınır?

Populous alabileceğiniz çok fazla borsa var. Binance borsasından Populous satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmalısınız. Kayıt sadece birkaç dakika sürüyor, buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Adım 2: Güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve platformda kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvende tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
  • Adım 3: Binance platformuna biraz bitcoin gönderin. Populous koin satın almak için borsadaki cüzdanınızı finanse etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
  • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin görünmüyorsa, aramanızı daha hızlı yapmak için o bölümdeki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
  • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoin fonlarınızı sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz Populous tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance cüzdanınıza bir kaç dakika içinde yatacaktır.
  • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde PPT/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
  • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Populous coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. PPT Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde cüzdanınızda belirecektir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarım Populous coin nedir, ne değildir ve nasıl satın alınır öğrenmiş oldunuz.

Siz ne dersiniz? Populous gelecek vaad ediyor mu?

Bir Cevap Yazın