Litecoin Ağustos Fiyatı 50$’ı Nasıl Gördü

Litecoin Ağustos Fiyatı 50$’ı Nasıl Gördü

Son güncelleme: Eylül 3, 2017

Litecoin Ağustos fiyatı, iki ana faktörden dolayı ilk kez 50$’ın üzerine çıktı: Ayırılmış Tanık (SegWit) aktivasyonu ve Bitcoin Cash‘e (BCH) hedge-tarzı karakteristiği nedeniyle olan benzerliği.

21 Ağustos tarihinde Cryptocoinsnews, bitcoin analisti ve yatırımcı Tuur Demeester’in Litecoin’i SegWit özellikli ağ ve işlemlerinden dolayı gerçek bir bitcoin-hedge olarak nitelendirdiğini bildirdi. Analist, BCH’nin satışının Litecoin fiyatının yükselmesine neden olacağını açıkladı.

BCH pompası başarısız olursa, para LTC’ye geçebilir, gerçek bir Bitcoin (BTC) hedge olabilir. BCH kârının bir kısmını LTC’ye yatırdım. Gerçek “Bitcoin-hedge” ile Litecoin SegWit’e sahip ve muhtemelen BTC’nin önündeki diğer ileri teknolojiyi birleştirecek

Litecoin fiyatındaki dalgalanmanın BCH’nin son zamanlarda satışıyıla tamamen ilişkilendirilmesi zor, ancak zaman çizelgesi Demeester’in analiziyle eşleşiyor. BCH’nin 1000$’dan 640$’a düştüğü hafta boyunca Litecoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Temmuz ayından bu yana ilk kez 50$ sınırını aştı.

Muhtemelen BCH satışları, Güney Kore ve Çin’de yatırımcıları cezbetmiştir. Çünkü BCH’nin en büyük iki pazarı haline geldiler ve Litecoin için talep her iki pazarda da hızlı bir şekilde artmaktadır. BCH’nin kısa vadeli satışı üzerine yatırımcılar, Çin ve Güney Kore pazarlarında Litecoin, Ethereum ve bitcoin hamlesi yaptı.

Litecoin ağustos fiyatı

SegWit Aktivasyonu

Litecoin fiyatında kısa vadeli bir artışa neden olan bir diğer önemli faktör, Bitcoin ağındaki SegWit’in etkinleştirilmesidir. Litecoin, Temmuz ayında bir işleyişi düzeltme ve ölçeklendirme çözümü yürüten Bitcoin Core geliştirme ekibinin SegWit’ini kabul etti. Litecoin’in SegWit entegrasyonu, bitcoin endüstrisini ve topluluğu SegWit’i ana bitcoin ağına entegre etmeye cesaretlendirdi.

Hem Litecoin hem de Bitcoin ağlarında yaşayan SegWit ile, çapraz geçiş swapları, çapraz blok kanalları vasıtasıyla mümkün hale getirilebilir. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee ve SegWit tabanlı bir bitcoin mikro ödeme çözümü Lightning’in arkasındaki geliştirme ekibi, Litecoin’den Bitcoin’e Segwit özellikli işlem takaslarının önemini vurgulayan açıklamalar yaptı.

Lee şöyle dedi: “LND’nin 0.3 versiyonu, çapraz zincir atomik takaslar için çok-zincirli Lightning Network’e doğru bir adım olarak bir Litecoin işletim modu ekledi. Lightecoin ana bilgisayarı üzerinde Lightning’i test etmek için bugün [Litecoin Vakfı Yöneticileri] Xinxi Wang ve Franklyn Richards’la çalışıyorum.”

Bunun yanı sıra, Lightning Network sürüm 0.3’ün resmi güncelleme sürümü Litecoin ve bitcoin arasındaki takasların kolaylıkla yapılabileceğini ve çapraz ağ takaslarının sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağladığını ortaya koydu.

Bu sürümde, değiştirilebilir Litecoin zinciri ve cüzdan arka planı için destek ekledik. Bu, lnd’nin artık Bitcoin ve Litecoin zincirleri arasında ileri geri geçiş yapabilme kabiliyetine sahip olduğu anlamına geliyor. Bu geçişin sessiz bir şekilde yapılabilmesi için kullanılan kod iskelesi geliştirilme aşamasındaki çok zincirli işletme modu için önemli bir zemin oluşturduğu için bu çok heyecan verici bir gelişmedirdedi.

Litecoin’in 72 milyar dolarlık bir blok ağına sahip olan bitcoin ile çapraz ağ bağlantısı, Litecoin fiyatının yukarı doğru ivmesini sürdürmesinde hayati bir rol oynuyor.

Bir Cevap Yazın