INS Ecosystem Nedir ve Nasıl Satın Alınır? – Tam Rehber

INS Ecosystem Nedir ve Nasıl Satın Alınır? – Tam Rehber

Son güncelleme: Ocak 15, 2018

INS Ecosystem nedir ve nasıl satın alınır? Hangi adımlar izlenmelidir? Nelere dikkat edilmelidir. Hangi borsadan alınabilir? Bu yazıda bunları inceleyeceğiz.

Öncesinde INS Ecosystem nedir bir bakalım.

INS Ecosystem nedir ve nasıl satın alınır?

INS, tüketicilerin market alışverini doğrudan üreticilerden rahatça ve daha düşük fiyatlarla almasını sağlayacak ilk global merkezi olmayan ekosistemdir.

INS, tüketiciler ve üreticiler arasındaki doğrudan etkileşimi kolaylaştıracaktır. Perakendecileri ve toptancıları pas geçmek, daha düşük fiyatlarla daha kişiselleştirilmiş ve şeffaf bir market alışveriş deneyimi anlamına gelir. Tüketiciler hangi markalardan istediklerini ve hangi mallara ihtiyaç duyacaklarına karar verebilecek.

INS, üreticilerin mallarını tüketiciye doğrudan tanıtmak için özel pazarlama programları oluşturmalarını sağlayacak. Bu programlar akıllı sözleşmelerle çalışacak ve ödül olarak INS tokeni tarafından desteklenecek. Birçok havayolunun mil temelli ödül programlarına benzemekle birlikte  akıllı sözleşmeler sayesinde daha gelişmiş, daha ucuz çalıştırılabilir ve kişiselleştirilmiş olacak.

 

15 Ocak 2018 itibariyle;

Toplam Tedarik: 50.000.000
Sirkülasyon: 50.000.000
ICO Fiyat: $ 2.57

INS Ecosystem Nasıl Satın Alınır – Adım Adım Tam Rehber

INS Ecosystem (INS) coin satın almak için aşağıdaki adımları izleyeceğiz.

Şimdi sırayla bu adımları nasıl yapacağımıza detaylı bakalım.

Adım 1: Paribu hesabı açmak

Paribu hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Hesabımı oluştur butonuna tıkladığınızda cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir.

 • Cep telefonunuza gelen kodu bu alana girip tekrar Hesabımı oluştur butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Tebrikler, ilk adımı geçtiniz.

Adım 2: Paribu hesabını onaylatmak

Sonraki adımımız Paribu hesabımızı onaylatmak olacak. Bunun için tek yapmanız gereken nufüs cüzdan bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek.

Nufüs cüzdan bilgilerinizi girdikten sonra “kullanıcı bilgileriniz onaylanmıştır” mesajını göreceksiniz. Artık kripto para alım-satımı yapmaya başlayabilirsiniz demektir.

Adım 3: Paribu’ya TL yatırmak

Şimdi herhangi bir banka hesabımızdan Paribu’daki hesabımıza TL yatıracağız.

 • Yukarıda sağda isminizin hemen altındaki menüye tıklayın ve açılan ekranda aşağıdaki gibi TL YATIR butonuna tıklayın.

 • Açılan ekranda yatırmak istediğiniz tutarı girin ve Bildirim Gönder‘e tıklayın.

 • Bildirim gönder’e tıkladıktan sonra ekranda parayı yatırmanız gereken banka bilgisi ve açıklama kodu çıkacaktır.

 • Belirtilen hesaba, açıklama kodu ile birlikte yatırmak istediğiniz tutarı EFT yapabilirsiniz. EFT işleminizin ardından Paribu gelen parayı onaylayacak ve hesabınıza yansıtacaktır.

Adım 4: Paribu’dan BTC satın almak

Şimdi sıra yatırdığınız TL karşılığında Bitcoin satın almaya geldi. Kolay Alış-Satış butonuna tıklayın. Açılan ekranda satın almak istediğiniz tutarı TL cinsinden girin. Örneğin bu yazının yazıldığı tarihte 500 TL yaklaşık 0.0088 BTC ediyordu. BTC AL butonuna tıkladığınızda BTC miktarı hesabınıza geçecektir.

Adım 5: Binance hesabı açmak

Şimdi sıra geldi INS Ecosystem satın alacağımız Binance hesabı açmak.

 • Öncelikle bu linke tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz. Çıkan sayfada email adresimizi yazıyoruz ve bir şifre belirleyip kayıt oluyoruz. Referans kısmına kod olarak 13379337 yazabilirsiniz.

 • Sonrasında email adresinize gelecek olan linke tıklayarak hesabınızı aktif hale getiriyorsunuz.
 • Binance’ye giriş yaptıktan sonra Deposit/Withdrawal sayfasına gidiyoruz. Çıkan sayfada arama kutucuğuna BTC yazıp aratıyoruz ve Deposit butonuna tıklıyoruz.

 • Deposit butonuna tıkladığımızda bize bir BTC adresi verecek. Bu adresi kopyalayalım ve şimdi Paribu’ya geçip BTC transferini yapalım.

Adım 6: Paribu’dan Binance’ye BTC transfer etmek

 • Şimdi Paribu’ya gidelim ve BTC işlemleri menüsüne tıklayalım. Bitcoin Çekme kısmına geçelim ve demin Binance’dan aldığımız adresi Cüzdan Adresi yazan yere kopyalayalım. Çekmek istediğiniz tutar yazan yere rakamı elle de girebiliriz ya da en sağdaki + işaretine tıklarsak sahip olduğumuz tüm BTC tutarını otomatik getirecektir. Son olarak Bitcoin Çek butonuna tıklayalım.

 • Bu işlem sonrasında Paribu size bir sms gönderecektir. İşlemi onaylamanızı isteyecektir. Gelen sms’teki yönergeleri takip ederek işlemi onaylarsanız, Paribu’daki Bitcoin’leriniz Binance’daki cüzdanınıza aktarılacaktır.
 • Transferin durumunu İşlem Geçmişi menüsünden takip edebilirsiniz. Tx yazan yerdeki işlem adresine tıklarsanız Blockchain üzerinde işleminizin durumunu görebilirsiniz. Binance başka adresten kendi cüzdanına BTC aktarımı için en az 2 onayı zorunlu tutmaktadır.

 • Adres kısmındaki linke tıkladığınızda transfer işleminizin kaçıncı onayda olduğunu görebilirsiniz. Confirmations kısmı 2 oINSca transferiniz tamamlanacaktır.

Şimdi Binance’ye geri dönelim ve transfer işleminin durumunu orada kontrol edelim.

Adım 7: Binance’da BTC Satıp INS Satın Almak

Artık son aşamaya geldik. Şimdi öncelikle Paribu’dan transfer ettiğimiz BTC’ler Binance cüzdanımıza gelmiş mi onu kontrol edelim.

 • Bunun için Funds menüsü altında Trade History‘ye tıklıyoruz. Burada Completed yazısını görmemiz lazım. Transferin tamamlanmış olduğu anlamına gelir.

 • Şimdi artık ana sayfaya gidip satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama kutucuğuna INS yazmak. Sonrasında INS/BTC yazan linke tıklamak.
 • Açılan sayfada grafiğin altındaki forINSn almak istediğimiz INS miktarını giriyoruz ve BUY INS butonuna tıklıyoruz. Ya da %100 yazan yere tıklayıp paranızın tamamıyla INS alabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! INS Ecosystem nedir ve nasıl satın alınır umarım öğrenmişsinizdir. Bu şekilde BTC karşılığında INS Ecosystem satın almış oldunuz. Kripto para dünyasına hoş geldiniz.

Bir Cevap Yazın