iExec RLC Nedir? Nasıl Satın Alınır? – Adım Adım Tam Rehber

iExec RLC Nedir? Nasıl Satın Alınır? – Adım Adım Tam Rehber

Son güncelleme: Ocak 12, 2018

iExec RLC nedir? Nasıl satın alınır? Hangi adımlar izlenmelidir? Nelere dikkat edilmelidir. Hangi borsadan alınabilir? Bu yazıda bunları inceleyeceğiz.

Öncesinde iExec RLC nedir bir bakalım.

iExec RLC nedir?

iExec, ihtiyaç duyulan servislere, veri setlerine ve bilgi işlem kaynaklarına ölçeklenebilir, güvenli ve kolay erişime sahip, blok zincirde çalışan dağıtık uygulamalar sağlamayı amaçlamaktadır. Teknolojisi Ethereum akıllı sözleşmelerine dayanır (yüzlercesi gibi) ve isteğe bağlı olarak yüksek performanslı bilgi işlem hizmetleri sağlayan bir Sanal Bulut altyapısı oluşturulmasına izin verir.

iExec, hataya dayanıklılık, çoklu uygulamalar, çoklu kullanıcılar, hibrid kamu/özel altyapı, sanal görüntülerin dağıtımı gibi gerekli tüm özellikleri uygulayan XtremWeb-HEP yazılımı üzerine kurulu.

RLC tokenleri, Pazar Ağı tarafından sağlanan kaynaklara erişmek için kullanılacaktır. Uygulama sağlayıcıları, Sunucu sağlayıcıları ve Veri sağlayıcıları için benzersiz ödeme yöntemi olacaktır.

12 Ocak 2018 itibariyle;

Toplam Tedarik: 86.999.785
Sirkülasyon: 79.070.793
ICO Fiyat: $ 0.178

iExec RLC Nasıl Satın Alınır – Adım Adım Tam Rehber

iExec RLC (RLC) coin satın almak için aşağıdaki adımları izleyeceğiz.

Şimdi sırayla bu adımları nasıl yapacağımıza detaylı bakalım.

Adım 1: Paribu hesabı açmak

Paribu hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Hesabımı oluştur butonuna tıkladığınızda cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir.

 • Cep telefonunuza gelen kodu bu alana girip tekrar Hesabımı oluştur butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Tebrikler, ilk adımı geçtiniz.

Adım 2: Paribu hesabını onaylatmak

Sonraki adımımız Paribu hesabımızı onaylatmak olacak. Bunun için tek yapmanız gereken nufüs cüzdan bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek.

Nufüs cüzdan bilgilerinizi girdikten sonra “kullanıcı bilgileriniz onaylanmıştır” mesajını göreceksiniz. Artık kripto para alım-satımı yapmaya başlayabilirsiniz demektir.

Adım 3: Paribu’ya TL yatırmak

Şimdi herhangi bir banka hesabımızdan Paribu’daki hesabımıza TL yatıracağız.

 • Yukarıda sağda isminizin hemen altındaki menüye tıklayın ve açılan ekranda aşağıdaki gibi TL YATIR butonuna tıklayın.

 • Açılan ekranda yatırmak istediğiniz tutarı girin ve Bildirim Gönder‘e tıklayın.

 • Bildirim gönder’e tıkladıktan sonra ekranda parayı yatırmanız gereken banka bilgisi ve açıklama kodu çıkacaktır.

 • Belirtilen hesaba, açıklama kodu ile birlikte yatırmak istediğiniz tutarı EFT yapabilirsiniz. EFT işleminizin ardından Paribu gelen parayı onaylayacak ve hesabınıza yansıtacaktır.

Adım 4: Paribu’dan BTC satın almak

Şimdi sıra yatırdığınız TL karşılığında Bitcoin satın almaya geldi. Kolay Alış-Satış butonuna tıklayın. Açılan ekranda satın almak istediğiniz tutarı TL cinsinden girin. Örneğin bu yazının yazıldığı tarihte 500 TL yaklaşık 0.0088 BTC ediyordu. BTC AL butonuna tıkladığınızda BTC miktarı hesabınıza geçecektir.

Adım 5: Binance hesabı açmak

Şimdi sıra geldi iExec RLC satın alacağımız Binance hesabı açmak.

 • Öncelikle bu linke tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz. Çıkan sayfada email adresimizi yazıyoruz ve bir şifre belirleyip kayıt oluyoruz. Referans kısmına kod olarak 13379337 yazabilirsiniz.

 • Sonrasında email adresinize gelecek olan linke tıklayarak hesabınızı aktif hale getiriyorsunuz.
 • Binance’ye giriş yaptıktan sonra Deposit/Withdrawal sayfasına gidiyoruz. Çıkan sayfada arama kutucuğuna BTC yazıp aratıyoruz ve Deposit butonuna tıklıyoruz.

 

 • Deposit butonuna tıkladığımızda bize bir BTC adresi verecek. Bu adresi kopyalayalım ve şimdi Paribu’ya geçip BTC transferini yapalım.

Adım 6: Paribu’dan Binance’ye BTC transfer etmek

 • Şimdi Paribu’ya gidelim ve BTC işlemleri menüsüne tıklayalım. Bitcoin Çekme kısmına geçelim ve demin Binance’dan aldığımız adresi Cüzdan Adresi yazan yere kopyalayalım. Çekmek istediğiniz tutar yazan yere rakamı elle de girebiliriz ya da en sağdaki + işaretine tıklarsak sahip olduğumuz tüm BTC tutarını otomatik getirecektir. Son olarak Bitcoin Çek butonuna tıklayalım.

 • Bu işlem sonrasında Paribu size bir sms gönderecektir. İşlemi onaylamanızı isteyecektir. Gelen sms’teki yönergeleri takip ederek işlemi onaylarsanız, Paribu’daki Bitcoin’leriniz Binance’daki cüzdanınıza aktarılacaktır.
 • Transferin durumunu İşlem Geçmişi menüsünden takip edebilirsiniz. Tx yazan yerdeki işlem adresine tıklarsanız Blockchain üzerinde işleminizin durumunu görebilirsiniz. Binance başka adresten kendi cüzdanına BTC aktarımı için en az 2 onayı zorunlu tutmaktadır.

 • Adres kısmındaki linke tıkladığınızda transfer işleminizin kaçıncı onayda olduğunu görebilirsiniz. Confirmations kısmı 2 oRLCca transferiniz tamamlanacaktır.

Şimdi Binance’ye geri dönelim ve transfer işleminin durumunu orada kontrol edelim.

Adım 7: Binance’da BTC Satıp RLC Satın Almak

Artık son aşamaya geldik. Şimdi öncelikle Paribu’dan transfer ettiğimiz BTC’ler Binance cüzdanımıza gelmiş mi onu kontrol edelim.

 • Bunun için Funds menüsü altında Trade History‘ye tıklıyoruz. Burada Completed yazısını görmemiz lazım. Transferin tamamlanmış olduğu anlamına gelir.

 • Şimdi artık ana sayfaya gidip satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama kutucuğuna RLC yazmak. Sonrasında RLC/BTC yazan linke tıklamak.
 • Açılan sayfada grafiğin altındaki forRLCn almak istediğimiz RLC miktarını giriyoruz ve BUY RLC butonuna tıklıyoruz. Ya da %100 yazan yere tıklayıp paranızın tamamıyla RLC alabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! iExec RLC nedir, nasıl satın alınır umarım öğrenmişsinizdir. Bu şekilde BTC karşılığında iExec RLC satın almış oldunuz. Kripto para dünyasına hoş geldiniz.

Bir Cevap Yazın