Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Kasım 25

Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Kasım 25

Son güncelleme: Kasım 25, 2017

Burada ifade edilen analiz ve görüşler yalnızca yazarların/katkıda bulunanların görüşleridir ve Bitcoinlerim.com’un görüşlerini yansıtmamaktadır. Her yatırım ve ticaret işlemi risk taşır, karar verirken kendi araştırmanızı yapmanız gerekir.

Bitcoin’in beklediği SegWit2x sert çatalı gerçekleşmedi, bu da büyük çapta dump’a neden oldu. Bu dump, herkesi devasa dikey artış göstererek şaşkına çeviren uyuyan dev Bitcoin Cash‘i uyandırdı.

Ethereum’un Bitcoin’in liderlik pozisyonunu zorlayacağı yerde, sürpriz bir şekilde Bitcoin Cash Ethereum’un pozisyonunu zorlamaya başladı. Fakat sonrasında, “yerçekimi” Ethereum’a yardımcı oldu ve Bitcoin Cash yine üçüncü sıraya düştü.

Bu arada uzmanlar, Bitcoin için hem kısa hem de uzun vadede iyimser tahminler yapmaya devam ediyor.

Bakalım grafikler ne diyor.

BTC/USD

650 dolardan 2.969.99 dolara yükselmesinden sonra, Bitcoin Fibonacci düzeltme seviyelerinde %50 destek almıştı. Bitcoin’in 1.752$’dan 4.975$’a yükseldiği ikinci etapta, düzeltme %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine kadar çıktı. Mevcut düşüş, yükselişin yaklaşık yüzde 50’sini 2.974 dolardan 8292 dolara geriletti.

Her iki önceki dipler de çok düşük aralıklarla geniş bir çubuk oluşturuyordu. Bugünün güçlü boğa hareketleri (bkz: boğa piyasası), önceki iki alt formasyondaki fiyat hareketine çok benzer.

Bununla birlikte, mevcut yükseliş, daha önce bir destek olarak hareket eden trend çizgisinde dirençle karşı karşıya bulunuyor. 20 günlük EMA da (üssel hareketli ortalama) aynı seviyelerde yer almakta. Bu nedenle, 6.500 $ seviyelerini dikkatli bir şekilde izlemeliyiz.

Bitcoin trend çizgisinin üzerinde ölçeklendirme yapabiliyorsa, yükseklere tekrar tekrar test etme ihtimali artar. Öte yandan, dijital para birimi trend çizgisinin altına düşerse, dünkü en düşük seviyelerde tekrar test edilmesi muhtemel.

Oranı ödüllendirmek için iyi bir riske sahip açık bir alım sinyalimiz yok. Bu nedenle, şu anda hiçbir ticaret önerilmemektedir.

ETH/USD

Birkaç ay önce, Ethereum tüccarların sevgilisiydi. Bununla birlikte, son zamanlarda, önemli bir alım ilgisi görmedi. Senaryo değişmek üzere mi?

Ethereum 315$ ile 470$ aralığında işlem görüyor. Yakın zamanda gelecek Metropolis güncellemesi ile fiyatın iyice atağa geçeceği öngörülüyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki yazıya bakın.

Ethereum Metropolis Nedir

Bu nedenle, Ethereum’un 470 doların üstünde satın alınması önerilir.

BCH/USD

İlk etapta Bitcoin Cash’teki yükselişi doğru bir şekilde tespit etmek gerek. Son birkaç gün içinde fiyatın yaşadığı hareketler genellikle yükselişte kaçırma korkularıyla partiye geç gelen bir sürü alıcıya zarar veriyor. Bu nedenle, birçok kez, oraya ödül vermek için iyi bir riskimiz yoksa, daha sonra atlayıp tövbe etmek yerine yükselişi kaçırmayı tercih edebiliriz.

Halen Bitcoin Cash, zihinleri canlandıran yükselişi 300$ seviyesinin altından çıkarak 21 gün içinde %533 yükseliş ile 1577$ seviyesini zorladı.

Her zamanki Fibonacci düzeltme seviyeleri düzeltme sırasında herhangi bir destek sunamadı. Dijital para biriminin, bu yılın 19 Ağustos ayında oluşturulan önceki yüksek seviyesi olan 972$ seviyesinde destek bulmasını bekliyoruz.

Destek devam ederse, yükseliş eğiliminin yeniden başlayabileceğini görebiliriz. Bununla birlikte, daha yüksek pozisyonlarda sıkışıp kalmış satıcıların büyük bir çıkıntısı olacak. Bu nedenle, dikey yinelemenin tekrarlanmasını beklemiyoruz.

Bununla birlikte, 972 doların desteği kesilirse, BCH alt seviyesine düşecektir.

XRP/USD

Ripple ağır hareket ediyor. Diğer altcoin’ler ateşlenmiş olmasına rağme, Ripple herhangi bir alım ilgisi görmüyor.

Ripple, alt sınırda 0,18 dolar ve üst sınırda 0,24 dolarlık dar aralıkta işlem görüyor. Bu aralığın koparılması ve bozulması girişimleri başarısız oldu.

Buna ek olarak, önceki yükseliş girişimi düşüş trendi çizgisinde belirgin bir dirençle karşı karşıya kaldı. Bu nedenle, Ripple 0,24 dolardan seviyesini kıramazsa, satın alma desteğini bulması pek olası değildir.

Bir noktada Ripple satın alıp 0.24$ ‘ın üzerinden kapamak iyi bir fikir olabilir.

LTC/USD

Litecoin’de herhangi bir havai fişek göremiyoruz, en azından 44 dolardan 78 dolara çıkmış. Şimdi satın almalı mıyız?

Litecoin’in menzilini kırma girişimleri daha üst düzeylerde satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Ancak, boğalar, satın alma baskısını korudular, bir yükseliş şansını arttırdı.

Aralığı koparma desen hedefi 71$’dır.

Litecoin’i $78 seviyesinde satın almanızı öneririz.

Lütfen, yüzde 50’lik kârları 78$ ‘a ayırın ve kalan pozisyondaki stopları kaldırıp, 80$ düzeyine çıkmasını bekleyin.

One response to “Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Kasım 25

erdal

aeron bana kazandırdı yine düştü tam alma zamanı

Bir Cevap Yazın