BitClave Nedir ve Nasıl Satın Alınır – Tam Rehber

BitClave Nedir ve Nasıl Satın Alınır – Tam Rehber

Son güncelleme: Ocak 16, 2018

BitClave nedir ve nasıl satın alınır? Hangi adımlar izlenmelidir? Nelere dikkat edilmelidir. Hangi borsadan alınabilir? Bu yazıda bunları inceleyeceğiz.

BitClave Nedir?

BitClave nedir ve nasıl satın alınır incelemeden önce gelin birlikte birkaç detaya bakalım.

BitClave, merkezi olmayan arama motorudur. Arama verisinin gizliliği üzerine odaklanır. İnternetteki verilerinizin yönetimini size vermeyi, ve kimin o verileri görüp kimin göremeyeceğini kontrol etmenizi sağlamayı hedefler. Ayrıca merkezi olmayan arama motoru sayesinde içeriklerinizin bulunmasını ve o içeriklerden gelir elde etmenizi planlıyor. Verileriniz üzerinden reklam firmalarının değil, sizin para kazanmanızı sağlar. Bunu CAT coini ile sağlar. CAT’in açılımı Consumer Activity Token yani Türkçe ifadeyle Tüketici Aktivite Tokeni’dir.

Web sitesi: https://BitClave.org/

Twitter adresi: twitter.com/BitClave

Blog: blog.BitClave.org

BitClave Nedir ve Nasıl Satın Alınır – Adım Adım Tam Rehber

BitClave (CAT) coin satın almak için aşağıdaki adımları izleyeceğiz.

Öncelikle Paribu’dan BTC alıp daha sonra bu BTC’yi Kucoin’deki cüzdanımıza göndereceğiz. Sonrasında Kucoin üzerinde BitClave coini satın alacağız.

Şimdi sırayla bu adımları nasıl yapacağımıza detaylı bakalım.

Adım 1: Paribu hesabı açmak

Paribu hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Hesabımı oluştur butonuna tıkladığınızda cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir.

 • Cep telefonunuza gelen kodu bu alana girip tekrar Hesabımı oluştur butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Tebrikler, ilk adımı geçtiniz.

Adım 2: Paribu hesabını onaylatmak

Sonraki adımımız Paribu hesabımızı onaylatmak olacak. Bunun için tek yapmanız gereken nufüs cüzdan bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek.

Nufüs cüzdan bilgilerinizi girdikten sonra “kullanıcı bilgileriniz onaylanmıştır” mesajını göreceksiniz. Artık kripto para alım-satımı yapmaya başlayabilirsiniz demektir.

Adım 3: Paribu’ya TL yatırmak

Şimdi herhangi bir banka hesabımızdan Paribu’daki hesabımıza TL yatıracağız.

 • Yukarıda sağda isminizin hemen altındaki menüye tıklayın ve açılan ekranda aşağıdaki gibi TL YATIR butonuna tıklayın.

 • Açılan ekranda yatırmak istediğiniz tutarı girin ve Bildirim Gönder‘e tıklayın.

 • Bildirim gönder’e tıkladıktan sonra ekranda parayı yatırmanız gereken banka bilgisi ve açıklama kodu çıkacaktır.

 • Belirtilen hesaba, açıklama kodu ile birlikte yatırmak istediğiniz tutarı EFT yapabilirsiniz. EFT işleminizin ardından Paribu gelen parayı onaylayacak ve hesabınıza yansıtacaktır.

Adım 4: Paribu’dan BTC satın almak

Şimdi sıra yatırdığınız TL karşılığında Bitcoin satın almaya geldi. Kolay Alış-Satış butonuna tıklayın. Açılan ekranda satın almak istediğiniz tutarı TL cinsinden girin. Örneğin bu yazının yazıldığı tarihte 500 TL yaklaşık 0.0088 BTC ediyordu. BTC AL butonuna tıkladığınızda BTC miktarı hesabınıza geçecektir.

Adım 5: Kucoin hesabı açmak

Şimdi sıra geldi BitClave satın alacağımız Kucoin hesabı açmak.

 • Öncelikle bu linke tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz. Çıkan sayfada email adresimizi yazıyoruz ve bir şifre belirleyip kayıt oluyoruz. Referans kısmına kod olarak 1xK41 yazabilirsiniz.

 • Sonrasında email adresinize gelecek olan linke tıklayarak hesabınızı aktif hale getiriyorsunuz.

 • Emailinize gelen linke tıkladığınızda Kucoin’e giriş yapmış olacaksınız.

 • Kucoin’e giriş yaptıktan sonra Assets sayfasına gidiyoruz. Çıkan sayfada Bitcoin’i bulup karşısındaki Deposit butonuna tıklıyoruz.

 • Deposit butonuna tıkladığımızda bize bir BTC adresi verecek. Bu adresi kopyalayalım ve şimdi Paribu’ya geçip BTC transferini yapalım.

Adım 6: Paribu’dan Kucoin’e BTC transfer etmek

 • Şimdi Paribu’ya gidelim ve BTC işlemleri menüsüne tıklayalım. Bitcoin Çekme kısmına geçelim ve demin Kucoin’den aldığımız adresi Cüzdan Adresi yazan yere kopyalayalım. Çekmek istediğiniz tutar yazan yere rakamı elle de girebiliriz ya da en sağdaki + işaretine tıklarsak sahip olduğumuz tüm BTC tutarını otomatik getirecektir. Son olarak Bitcoin Çek butonuna tıklayalım.

 • Bu işlem sonrasında Paribu size bir sms gönderecektir. İşlemi onaylamanızı isteyecektir. Gelen sms’teki yönergeleri takip ederek işlemi onaylarsanız, Paribu’daki Bitcoin’leriniz Kucoin’deki cüzdanınıza aktarılacaktır.
 • Transferin durumunu İşlem Geçmişi menüsünden takip edebilirsiniz. Tx yazan yerdeki işlem adresine tıklarsanız Blockchain üzerinde işleminizin durumunu görebilirsiniz. Kucoin başka adresten kendi cüzdanına BTC aktarımı için en az 3 onayı zorunlu tutmaktadır.

 • Adres kısmındaki linke tıkladığınızda transfer işleminizin kaçıncı onayda olduğunu görebilirsiniz. Confirmations kısmı 3 olunca transferiniz tamamlanacaktır.

Şimdi Kucoin’e geri dönelim ve transfer işleminin durumunu orada kontrol edelim.

Adım 7: Kucoin’de BTC Satıp CAT Satın Almak

Artık son aşamaya geldik. Şimdi öncelikle Paribu’dan transfer ettiğimiz BTC’ler Kucoin cüzdanımıza gelmiş mi onu kontrol edelim.

 • Bunun için Settings menüsü altında Deposit linkine tıklıyoruz. Burada sayfanın altına inerseniz hesabınıza gelen BTC’leri görebilirsiniz.

 • Şimdi artık market sayfasına gidip satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama kutucuğuna CAT yazmak. Sonrasında CAT/BTC yazan linke tıklamak.
 • Açılan sayfada grafiğin altındaki formdan almak istediğimiz CAT miktarını giriyoruz ve BUY CAT butonuna tıklıyoruz.

Hepsi bu kadar! BitClave nedir ve nasıl satın alınır umarım öğrenmişsinizdir. Bu şekilde BTC karşılığında BitClave satın almış oldunuz. Kripto para dünyasına hoş geldiniz.

Bir Cevap Yazın